SIKÇA SORULAN SORULAR

Yıkama süresi yıkanan ürünün türü, kumaşın cinsi, adeti, ölçüleri ve en önemlisi lekelerin, kirlerin yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir.
Tüm bu etkenlerin dışında; Yıkama yapan ekibin profesyonel olması ve kullanılan makinelerin de koltuk yıkama makineleri, bu iş için özel üretilmiş olması da yıkama süresini kısaltan, kaliteyi arttıran profesyonel yıkamalar için önemli bir sebeptir.
Yıkanacak ürünlere göre değişen ortalama süreler ise aşağıdaki gibidir;

 • 7 Kişilik koltuk takımı yıkama: Ortalama 1-2 saat
 • Çift kişilik yatak yıkama: Ortalama 45 dk-1.30 saat
 • Tek kişilik yatak yıkama: Ortalama 30-60 dakika
 • Kanepe & Çekyat yıkama: Ortalama 30-45 dakika
 • Binek araç yıkama : Ortalama 1-2 saat
 • Ticari kamyonet & Jip yıkama : Ortalama 2-3 saat
 • Tekli kafe berjer : Ortalama 7-15 dakika

Koltuk Yıkama yapmış olduğumuz makineler, Özel olarak koltuk yıkama için üretilmiş olup; Asla halı yıkama makinesi değildir. Bu nedenle yıkamasının yanı sıra kurutma özelliği de olan makinelerdir. Makinelerimiz; Çift vakum motorludur ve bu sebeple yüksek vakum gücüne sahip makinelerdir.

 • Koltuk yıkama sonrası kuruma süresi; Ortalama 4-6 saat;
 • Yatak yıkama sonrası kuruma süresi; Ortalama 5-7 saat;
 • Sandalye, Puf ve benzeri ürünlerin kuruma süresi; Ortalama 3-5 saat;
 • Araç yıkama sonrası kuruma süresi ise; Ortalama 2-3 saattir.

Koltuk yıkama makinelerimiz ile yıkama işlemi yapılırken püskürtülen su aynı anda makine tarafından geri çekilmektedir. İşlem sonrası kuruma süresini minimuma indirmek amacıyla yıkama işlemi bittikten sonra ek olarak 1-2 defa daha vakumlayarak süngerdeki ve kumaştaki suyun neredeyse tamamını geri çekiyoruz. Bu işlem hem koltuklarınızın derinlemesine yıkanmasına hemde yıkanan ürünün kumaşında sadece %10 civarında nem kalmasına neden olur ve yıkanan ürüne göre yukarıda belirttiğimiz süreler içerisinde kurur. Farklı firmalarda bu süre 1-3 gün arasında değişmekte olup; Islak kalan ürünlerde koku, rutubet ve çürümeler meydana gelmektedir. Fakat bizim yıkamalarımızda asla bu tür sorunlarla karşılaşmazsınız. Bu nedenle hizmet alacağınız firmanın yıkama niteliğinden daha önemli olan kurutma özelliğini detaylı öğrenip, bu şekilde bir hizmet almanız ürünlerinizin akibeti için çok daha iyi olacaktır.

İster kredi kartı ister nakit ödeme olsun; Ödeme işlem bitiminde evinize gelecek olan ekibimize yapılır. Hiçbir şekilde işlem yapılmadan sizden ön ödeme, havale veya eft istenmez. Randevuda belirtilen ürüne verilen fiyat dışında hiç bir şekilde servis ücreti, leke ücreti vb. gibi ücretler de istenmez.
Koltuk yıkama randevularında bize belirtmeniz durumunda; Ödemenizi kredi kartı ile nakit fiyatına hiçbir ek ücret ödemeden yapabilirsiniz. İster kredi kartı, ister nakit ödeme olsun hiçbir şekilde ek ücret talep etmeyiz. Kredi kartı ödemelerini randevu oluştururken bize bildirmeniz yeterlidir. Garanti Bonus Kartlarınıza 3 taksit imkanımız vardır. Geriye kalan bankalar için; Hizmeti alıp ödemeyi yaptıktan sonra dilerseniz bankanızı arayarak yaptığınız ödemeyi bankanızla aranızda taksitlendirebilirsiniz.

Mira Profesyonel Koltuk Yıkama olarak şu anlık sadece İstanbul içi hizmet vermekteyiz. Diğer şehirlerde bayilik için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
İstanbul içindeki neredeyse tüm ilçelere ; Koltuk yıkama,  araç yıkama, yatak yıkama, berjer yıkama, oto detaylı iç temizlik, kumaş/döşeme duvar yıkama gibi hizmetler vermekteyiz.
Haftanın her günü ve esnek çalışma saatleriyle dilediğiniz an bizi arayarak detaylı bilgi alabilir veya randevunuzu oluşturabilirsiniz.
Aşağıdaki listeden koltuk yıkama ilçelerini görebilirsiniz veya “bu bağlantıyı” tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
İstanbul Koltuk Yıkama İlçeleri;
Arnavutköy Koltuk Yıkama,
Avcılar Koltuk Yıkama,
Bağcılar Koltuk Yıkama,
Bahçelievler Koltuk Yıkama,
Bakırköy Koltuk Yıkama,
Başakşehir Koltuk Yıkama,
Bayrampaşa Koltuk Yıkama,
Beşiktaş Koltuk Yıkama,
Beylikdüzü Koltuk Yıkama,
Beyoğlu Koltuk Yıkama,
Büyükçekmece Koltuk Yıkama,
Çatalca Koltuk Yıkama,
Eyüp Koltuk Yıkama,
Esenler Koltuk Yıkama,
Esenyurt Koltuk Yıkama,
Fatih Koltuk Yıkama,
Gaziosmanpaşa Koltuk Yıkama,
Güngören Koltuk Yıkama,
Kâğıthane Koltuk Yıkama,
Küçükçekmece Koltuk Yıkama,
Sarıyer Koltuk Yıkama,
Silivri Koltuk Yıkama,
Sultangazi Koltuk Yıkama,
Şişli Koltuk Yıkama,
Zeytinburnu Koltuk Yıkama,
Ataşehir  Koltuk Yıkama,
Beykoz Koltuk Yıkama ,
Çekmeköy Koltuk Yıkama,
Kartal Koltuk Yıkama,
Kadıköy Koltuk Yıkama,
Maltepe Koltuk Yıkama,
Pendik Koltuk Yıkama,
Sancaktepe Koltuk Yıkama,
Sultanbeyli Koltuk Yıkama,
Şile Koltuk Yıkama,
Tuzla Koltuk Yıkama,
Ümraniye Koltuk Yıkama,
Üsküdar Koltuk Yıkama.
*Açıklama: Büyükçekmece, Çatalca, Silivri, Kartal, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile ve Tuzla ilçelerine (listede yanında ‘*’ simgesi olan ilçeler) servisimiz müşteri yoğunluğuna göre, belirli gün ve aylarda olmaktadır. Bu bölgeler için lütfen iletişime geçiniz.

Yıkama işlemimiz, “yıkama işlemi sırasında kaybolan ve ürün kuruyunca tekrar ortaya çıkabilecek lekelere ve su (kusma) lekesi olarak da bilinen kusma lekelerine karşı “Kurumsal firmamız olan Mira Grup’un garantisi altındadır”. Bu güne kadar yüzlerce müşterimize hizmet verip ; hiç böyle bir şikayetle karşılaşmamış olsak da , olası bir durumda müşteri memnuniyeti ön planda tutularak hizmet tekrarı veya para iadesi konusunda uzlaşmaya varılır. Bunun haricinde ve özellikle; tükenmez kalem, oje, suyun süngerden kumaşa geri çıkmasıyla oluşan kusma lekeleri veya üzerinde farklı temizlik maddeleri ile temizlenmek için uğraşılan lekeler gibi durumlara karşı herhangi bir garanti vermiyoruz.Lekelerin tamamen temizlenebilmesi; kumaşın cinsine, lekenin tarihine, yoğunluğuna, üzerinde her hangi bir temizlik maddesiyle çıkarılmak için uğraşılıp-uğraşılmadığına bağlı olarak değiştiği için denemeden ve canlı olarak görmeden “kesin temiz olur / olmaz” diyemeyiz.

Çıkmayan leke türlerinin başında kan lekesi , tükenmez kalem veya mürekkep lekesi gelir. Kumaşın cinsine , lekenin yoğunluğuna , kumaşta kalma süresine ve üzerinde temizlik maddeleri ile ne kadar uğraşıldığına bağlı olarakta lekenin çıkarılabilme oranı artar veya azalır. Örneğin çok eski , üzerinde temizlik maddeleri ile temizlenmek için uğraşılmış , aşırı büyüklükteki lekelerin çıkma oranı çok düşüktür. Çok eski bile olsa üzerinde temizlemek için uğraşılmayan lekeler ise daha kolay çıkabilmektedir. Durum genel olarak böyle olsa da bazen tüm olumsuz durumları barındıran lekeler tek hamlede çıkıp , tertemiz olurken , çok yeni ve üzerinde hiç uğraşılmamış lekelerde hiç bir etki olmadığı da görülmüştür. Burada ki etken ise kumaşın cinsinin lekeyi hapseden bir yapıya sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Ürünlerinizdeki lekelerin çıkıp çıkmayacağını öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçerek whatsapp veya facebook üzerinden lekenin resmini bize gönderebilir , ücretsiz leke analizi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Koltuk yıkatma veya diğer ürün yıkatmalarınızda fiyatlandırma ;

 • Yıkanacak ürün türüne (Örn. koltuk takımı , kafe berjer , yatak vb. gibi) ,
 • Yıkanacak ürünün ebatı veya kaç kişilik olduğuna (Örn. 2 kişilik yatak veya 3 kişilik kanepe)
 • Yıkanacak ürünün kumaş cinsi (Örn. taytüyü , kadife , normal)
 • Yıkanacak ürünün özelliğine (Örn. Avangart model koltuk , sırt yaslanması olmayan sandalye , tek yüzlü yatak)
 • İkamet ettiğiniz bölgeye (Gebze , Pendik , Silivri vb. gibi İstanbul’un uç noktalarına maksimum 20 TL fiyat farkı)
 • Yıkanacak ürün sayısına (Çoklu ürün yıkama hizmetlerinde %40’a varan indirimler uygulanır)

Gibi kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. Tüm bu maddelerin herkeste aynı olmayacağını göz önünde bulundurursak , her müşterimize de aynı fiyatı vermemiz olanaksızdır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Haftanın 7 gün 24 saatinde de hizmet vermekteyiz.
Evlere servis hizmetimizde ;
Haftanın tüm günleri 09:00 – 21:00 arası ,
Araç yıkama hizmetimizde ;
Haftanın tüm günleri 09:00 – 19:00 arası ,
Kafe , Restorant ve Benzeri işletmelere hizmetimizde ise ;
Haftanın tüm günleri 22:00 – 08:00 arasında hizmet vermekteyiz.
Kafe , restorant ve benzeri işletmeler dilerlerse hizmeti gündüz de alabilirler.

Kullandığımız temizlik ilaçları ilgili firma ve kimyagerler tarafından sadece tarafımız için üretilmiş olup , dışarıya hiçbir şekilde satışı yapılmamaktadır. Market ürünlerinden çok daha maliyetli oluşu , çevredeki canlı veya cansız hiç bir şeye zarar vermemesi ve çıkaramayacağı lekenin olmamasından dolayı ilaçlarımız hem sağlık açısından zararsız , hemde temizlik yönünden etkilidir.
Kullanmış olduğumuz temizlik maddeleri %100 organik olarak üretilmiş olup , tüm bileşenleri ve içeriği doğal malzemelerden elde edilmiştir. Bu sebeple çevredeki canlı , cansız hiç bir şeye zarar vermemektedir.İlaçlarımızın bebeğinize , size , evcil hayvanınıza , eşyalarınıza , mobilyanıza veya kumaşınıza asla hiç bir şekilde bir yan etkisi olmaz.
Şirketimizin gizlilik kuralları nedeni ile ilaç ismi veya bize özel üreten firmanın ismini vermemiz yasaktır. Bu konuda müşteri temsilcilerimize ve yıkama ekibimize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.

Mira Koltuk Yıkama olarak Amerika’dan ithal etmiş olduğumuz özel olarak sadece koltuk yıkama işlemi için üretilen makinelerimizin satışını resmi kanallar vasıtasıyla yapmaktayız. Yalnız bu makinelerin iş için özel olarak üretildiğini ve normal ev tipi koltuk yıkama makinelerinden en az 15-20 kat daha pahalı olduğunu bilmenizi ve bizimle iletişime geçerken bu bilgiyi gözardı etmemenizi öneririz.

Randevu sistemimiz müşterilerimizin güzergahlarına ve istedikleri güne uygun olarak düzenlenir. Örneğin bizi randevu almak istediğiniz tarihten en az 3-4 gün önce arayarak; istediğiniz güne randevu oluşturmanız çok daha kolay olacaktır. Aradığınız günün haftasında ki diğer günlerde hangi ilçelere randevu oluşturulmuşsa; size de o günlerden birine randevu verilerek hem bizim için hemde sizin için zaman kayıpları önlenmiş, verilen gün ve saatler içerisinde koltuk yıkama ekibimiz size ulaşmış olur. Erken alınan randevular her zaman sizin için daha iyi olup, istediğiniz güne randevu almanızı kolaylaştıracaktır.

MİRA KOLTUK YIKAMA

Öneri, şikâyet ve taleplerinizi formu doldurarak iletebilirsiniz.